Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Sünnet Düğünü Organizasyonu

  • Anasayfa
  • Sünnet Düğünü Organizasyonu

Sünnet Düğünü Organizasyonu

Toplumumuzda erkek çocukların sünnet olma geleneği geçmişten günümüze gelen ve o günden bu güne bu geleneği yerine getirirken çeşitli etkinlik ve görsel şölenler düzenlenmektedir.

sünnet düğünü organizasyonu

Biz Müslümanlar arasında Hz. İbrahim (as) ile başlayan sünnet geleneği günümüze gelene kadar her toplumda farklı bir şekilde kutlanmakta ve etkinlikler düzenlenmektedir.

sünnet düğünü organizasyonu

Her anne - babanın heyecanla beklediği bu tarihi anı daha da farklı kılmak için By Engin Organizasyon’u mutlaka tercih etmelisiniz…
Özellikle toplumumuzda Osmanlı döneminden itibaren erkeklerin sünnetine büyük önem verilmiş ve nesilden nesle aktarılarak birbirinden farklı birçok kutlama geleneğini de beraberinde getirmiştir.

Osmanlı döneminde şehzadelerin sünneti büyük tören ve kutlamalarla kutlanırken bugünkü gibi yine toplu sünnetler de yapılırdı.
Osmanlılarda sünnet düğünlerinde öne çıkan etkinliklerin başında halat yürüyüşü gibi akrobasi sporlarının yanına salıncaklar ve süslü arabalar yerleştirildi. Sünnet töreninin en belirgin özelliklerinden biri ağaç şeklinde meyveler ve lezzetli otlarla süslenmiş tatlılar olan Nahl'ın havuzu simgeleyen çimlerin arasına konması ve üzerine tüm tatlıların konulmasıdır. Tören sonunda katılımcılara dağıtıldı.

sünnet düğünü organizasyonu

Genellikle Miras Alınır

Osmanlılardan günümüze bu ve buna benzer farklı farklı etkinlikler düzenlenir ve bu şekilde bize gelene kadar da birçok etkinlik hala canlılığını korumakta ve bizler de bunu yerine getirerek o mirasa sahip çıkmaktayız.

Sünnet etkinlikleri evlerde, salonlarda veya belediye merkezlerinde düzenlendiği gibi büyük organizasyonlar ve düğünler şeklinde de düzenlenmektedir.

Bu etkinlik ve organizasyonlar esnasında yemeklerin, tatlıların, mevlidlerin verildiği bir gerçektir. Herkes kendi maddi durumuna göre tören şeklini seçer.

sünnet düğünü organizasyonu

Sünnet kutlamaları genellikle yaz ve sonbahar mevsimlerinde, yaz tatilinin başlamasıyla ve okul yılının başlamasından önce düzenlenir ve sünnet olmak için çocuğun giydiği özel kıyafetler olduğundan çok daha öncesinden hazırlıklar yapılır.

sünnet düğünü organizasyonu

Çoğunlukla aileler çocuklarına sünnet için özel sünnet kıyafetleri alır, üzerine “Maşallah” yazdığı pantolon ve beyaz ceket ile çocuğun giymesi için taç ve uzun bir gömlek tören sırasında giydirilir.

By Engin Organizasyon Farkıyla Sünnet Düğünü
By Engin Organizasyon müşterilerinin tercihlerinde sınır tanımamaktadır. Erkek çocuklarınızın sünnet düğünü için son derece başarılı teknik ekibi ve kadrosuyla sizlerin işlerinizi kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Sizin ve çocuğunuzun hayalini gerçekleştirmek istediği sünnet düğününü bizlerle paylaşın siz değerli müşterilerimize ve kıymetli konuklarınıza tecrübeli ekip ve ekipmanlarımızla görmek istediğiniz ve hayalini kurduğunuz bu güzel anınızı sizlere sunalım.

sünnet düğünü organizasyonu

Sünnet Organizasyonu için temel hizmetleri içeren standart paketler ve ekstra paketler olmak üzere birbirinden farklı seçeneklerle hazırladığımız konseptlerimiz sizleri bekliyor.

sünnet düğünü organizasyonu

Paketlerin içeriğini belirleyen ana faktör müşterilerimizin nasıl bir hizmet alacakları ve nasıl bir organizasyon tertipleyecekleridir. Her zaman dediğimiz gibi kalitemizden ödün vermeden müşterilerimizin bütçelerini de düşünüyor ve bu yönde adımlarımızı atıyoruz.
Örneğin, evinizde veya bahçenizde yapacağınız organizasyonlar ile şehrin en güzel noktasında özel bir organizasyon düzenlemek istemenize bağlı olarak paketlere sayısız hizmet eklenebilir veya daha sade bir sünnet organizasyonu yapmayı tercih edebilirsiniz. Organizasyon hizmetlerimiz tamamen sizin istek ve bütçenize bağlı olarak hazırlanacaktır.

sünnet düğünü organizasyonu

Sünnet Düğününde Belli Başlı Bazı Hizmetler
Semazen Ekibi
Semazen Ekibi İslami Sünnet Organizasyonları için program akışında uygun bir saatte halk dilinde dönmek anlamına da gelen hakikat-i semazen ortalama 20-30 dakikalık bir sema gösterisi yapar.

İlahi Grubu
İlahi grubu sünnet organizasyonları içerisinde ayrıca ilahileri canlı olarak enstrümanlar eşliğinde icra etmektedir.

Mehter Takımı
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Osmanlı imparatorluğundan günümüze kadar gelen bir gelenek olan mehter takımı sünnet etkinlikleri için olmazsa olmazlarından biri olmaya gelmiştir.

sünnet düğünü organizasyonu

Sünnet Tahtı ve Yeniçeri Askerleri
Sünnet tahtı ve Yeniçeri askerleri Osmanlı imparatorluğunun simgelerinden biridir. Günümüzde de halen yerini korumaktadır. Bu gelenek hale sünnet düğünleri başta olmak üzere farklı etkinlik ve gösterilerde sahne almaya devam etmektedirler. Askerler-i temsilen giyilen yeni çeri kıyafetleri ile sünnet tahtı ile sünnet çocuğuna padişah havası katmaktır.

Bunların dışında;
Balon süsleme, volkan-konfeti gösterisi ve palyaço gösterisi eşliğinde çocuğunuzun ve kendisine eşlik eden davetlilere eğlenerek geçireceği bir etkinlik hazırlıyoruz.

Rengarenk balonlarla mekanı renklendiriyor, palyaço gösterileriyle çocuğunuz ve arkadaşlarını eğlenceli gösterileriyle hoş vakit geçirmelerini sağlamaktadır. By Engin Organizasyon olarak alanında uzman ve profesyonel ekibimizle bu mutlu anınızda sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

sünnet düğünü organizasyonu

Bu hizmetler müşteri isteği doğrultusunda daha da uzayabilir.

Palyaco gösterisi
Pamuk prenses
Örümcek adam
Sihrbaz gösterisi
Tahta bacaklı adam
Farklı sünnet düğünü süslemeleri
Masa sandalye süsleme ve giydirme
Sünnet düğünü balon süslemeleri
Volkan ve konfeti şov
Yeniçeri askeri (Özel Kostümlü)
Sünnet tahtı, mehter eşliğinde Osmanlı Hükümdar Tahtı
Palyaço animatör
Sosis balon, yüz boyama etkinliği
Oyun ve yarışma etkinliği
Mekan içi papatya balon süslemesi
Konfeti gösterisi
Volkan atım etkinliği
Kapı balon süsleme (Kapı kemeri)
Balon ağacı üzerine sünnet çocuğunun adının yazılması
Nazar boncuğu dekarasyonu
Patlamış mısır (Pop-Corn) arabası veya pamuk Şekeri
Sınırsız ikram
Özel sünnet tahtı kiralama

Bu ve buna benzer birbirinden farklı olanaklar aynı zamanda harika gösterilerle kusursuz bir organizasyon geçirmenize imkan veriyoruz.

Adres
Davutpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi N=0: 143 Esenler / İstanbul
Telefon
0 534 595 63 44
Gsm : 0 534 595 63 44
E-Posta
info@byenginorganizasyon.com